top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraOgólnopolska Federacja Młodych - Dział PR

Szkolenie "Podstawy Etyki Dziennikarskiej i Rola Prawdy w Informacjach" 

Szkolenie "Podstawy Etyki Dziennikarskiej i Rola Prawdy w Informacjach" 

Dnia 15 listopada 2023 r. odbyło się szkolenie na temat "Podstawy Etyki Dziennikarskiej i Rola Prawdy w Informacjach", zorganizowane w formie stacjonarnej w lokalu wynajętym przez firmę Catan sp. z o.o. Spotkanie było prowadzone przez doświadczonego szkoleniowca, Pana Patryka Kosa, a organizatorem było nasze stowarzyszenie we współpracy z wymienioną firmą.

Celem szkolenia było przekazanie uczestnikom kluczowych zasad etyki dziennikarskiej oraz podkreślenie roli prawdy i rzetelności w procesie tworzenia i przekazywania informacji dziennikarskich. Uczestnicy mieli okazję poznać definicję etyki dziennikarskiej oraz podstawowe zasady etyczne w dziennikarstwie, takie jak rzetelność, obiektywizm, uczciwość. Pan Patryk Kos szczególny nacisk kładł na etapy weryfikacji informacji oraz wpływ na wiarygodność dziennikarzy i mediów. Podczas szkolenia omówiono również możliwe sankcje etyczne i prawne.

Uczestnicy zdobyli świadomość poważnych konsekwencji, zarówno etycznych, jak i prawnych, związanych z naruszeniem zasad etyki dziennikarskiej. Szkolenie dostarczyło im nie tylko teoretycznej wiedzy na temat zasad etyki, ale także praktycznych narzędzi do codziennego stosowania ich w pracy dziennikarskiej. W ramach szkolenia rozwinięto umiejętności podejmowania świadomych decyzji etycznych, co przyczyni się do podniesienia standardów zawodu dziennikarza.

Zrozumienie roli prawdy i rzetelności w procesie przekazywania informacji pozwoli uczestnikom skuteczniej budować zaufanie swojej publiczności. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Młodzi w Sferze Działalności Społecznej" i zgromadziło 20 uczestników, zarówno członków naszego stowarzyszenia, jak i osoby spoza struktur zainteresowane tematem szkolenia.1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Коментарі


bottom of page