top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraOgólnopolska Federacja Młodych - Dział PR

Szkolenie pn. "Rola Młodych Aktywistów w Polityce Lokalnej"

Dnia 25 września 2023 r. Ogólnopolska Federacja Młodych zorganizowała szkolenie na temat "Roli Młodych Aktywistów w Polityce Lokalnej". Szkolenie odbyło się w formie zdalnej na platformie Google Meet i poprowadził je szkoleniowiec Pan Alex Szczyrba. Organizatorem tego wydarzenia było nasze stowarzyszenie we współpracy z firmą Catan sp. z o.o.

Celem szkolenia było dostarczenie młodym aktywistom wiedzy i narzędzi do skutecznego uczestnictwa w życiu politycznym na poziomie lokalnym. Podczas spotkania omówiono istotę roli młodych aktywistów, zachęcając ich do wpływania na decyzje lokalne oraz aktywnego kształtowania polityki w swoich społecznościach.

Uczestnicy zdobyli wiedzę na temat struktury i funkcji samorządu lokalnego, a także otrzymali narzędzia i techniki partycypacji społecznej. Szkoleniowiec przedstawił im skuteczne techniki komunikacji w polityce lokalnej oraz strategie budowania pozytywnego wizerunku lidera społecznego.

Dzięki szkoleniu, młodzi aktywiści poszerzyli swoją wiedzę o rolę innowacji i projektów społecznych w rozwoju lokalnym, co pozwoli im lepiej wspierać inicjatywy sprzyjające rozwojowi społeczności.

Szkolenie w zakresie partycypacji społecznej zaopatrzyło uczestników w konkretne narzędzia, umożliwiając im efektywne uczestnictwo w procesach decyzyjnych. Teraz, posiadając zdobytą wiedzę i umiejętności, młodzi liderzy mogą aktywnie wpływać na politykę lokalną, prezentować propozycje zmian oraz reprezentować interesy młodego pokolenia.

To wydarzenie było częścią projektu "Młodzi w Sferze Działalności Społecznej". Wzięło w nim udział 22 osoby - członkowie stowarzyszenia oraz zewnętrzni uczestnicy zainteresowani tematem szkolenia.
1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page