top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraOgólnopolska Federacja Młodych - Dział PR

Szkolenie pn. "Podstawy Dziennikarstwa: Od Pomysłu do Publikacji" W dniu 10 listopada 2023 r. odbyło się szkolenie z zakresu podstaw dziennikarstwa pn. "Podstawy Dziennikarstwa: Od Pomysłu do Publika

Szkolenie pn. "Podstawy Dziennikarstwa: Od Pomysłu do Publikacji" 

W dniu 10 listopada 2023 r. odbyło się szkolenie z zakresu podstaw dziennikarstwa pn. "Podstawy Dziennikarstwa: Od Pomysłu do Publikacji", zrealizowane w formie stacjonarnej w lokalu wynajętym przez firmę Catan sp. z o.o. Spotkanie prowadził szkoleniowiec Pan Patryk Kos. Organizatorem tego wydarzenia było nasze stowarzyszenie we współpracy z firmą Catan sp. z o.o.

Podczas szkolenia uczestnicy zdobyli wiedzę i praktyczne umiejętności związane z tworzeniem artykułów dziennikarskich – od generowania pomysłów, przez zbieranie informacji, aż do etapu skutecznej publikacji. Warsztaty skupiły się na rozwijaniu umiejętności generowania ciekawych tematów i kreatywnego myślenia. Prowadzący omówił różne metody zbierania informacji, w tym wywiady, badania, analizy dokumentów i oceny wiarygodności źródeł. Uczestnicy zdobyli także umiejętności związane z budową artykułu dziennikarskiego, etapami redagowania tekstu oraz podstawami fotografii prasowej. Ponadto, skupiono się na rozwijaniu umiejętności kreowania własnego wizerunku jako dziennikarza.

Szkolenie rozwijało umiejętność zbierania informacji i oceny ich wiarygodności, co ma kluczowe znaczenie dla jakości dziennikarskich materiałów. Duży nacisk kładziono na etapy redagowania tekstu, co przyczyni się do poprawy jakości i czytelności przygotowywanych materiałów. Uczestnicy zdobyli także wiedzę na temat różnych platform publikacyjnych i struktury rynku mediów, co pozwoli im lepiej dostosować się do wymagań branżowych.

Wydarzenie było częścią projektu “Młodzi w Sferze Działalności Społecznej”. W szkoleniu uczestniczyło 23 osoby, które stanowiły zarówno członków naszego stowarzyszenia, jak i osoby spoza struktur zainteresowane tematem szkolenia.
0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page