top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraOgólnopolska Federacja Młodych - Dział PR

Szkolenie online "Wolontariat Seniorów: Doświadczenie w Działaniach Społecznych"

W dzisiejszym społeczeństwie rośnie świadomość wartości doświadczenia i wiedzy seniorów, które mogą stanowić nieoceniony kapitał społeczny. Dla tych, którzy pragną zaangażować się w działania wolontariackie, zorganizowano szkolenie pt. "Wolontariat Seniorów: Doświadczenie w Działaniach Społecznych". Wydarzenie, zorganizowane przez nasze stowarzyszenie we współpracy z firmą Catan sp. z o.o., miało miejsce 1 grudnia 2023 r. i dostarczyło uczestnikom praktycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych do skutecznego uczestnictwa seniorów w społeczności.

Szkolenie odbyło się w formie zdalnej, co pozwoliło na uczestnictwo osób z różnych regionów. Spotkanie prowadził doświadczony szkoleniowiec, Pan Damian Kasprzycki, który dzielił się swoją wiedzą na temat roli seniorów w dziedzinie wolontariatu. W trakcie szkolenia uczestnicy zdobyli nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również praktyczne umiejętności niezbędne do efektywnego angażowania się w działania na rzecz społeczności.

Celem szkolenia było przybliżenie uczestnikom znaczenia roli seniorów w wolontariacie. W trakcie spotkania omówiono korzyści płynące z ich aktywnego uczestnictwa w różnorodnych inicjatywach społecznych. Szkolenie skupiło się również na rozwijaniu umiejętności miękkich, takich jak komunikacja interpersonalna, organizacja czasu czy zdolności przywódcze, które są kluczowe w kontekście projektów społecznych.

Ważnym elementem szkolenia było omówienie konkretnych narzędzi przydatnych w organizacji projektów wolontariackich oraz strategii angażowania seniorów w aktywności społeczne. Spotkanie nie tylko dostarczyło praktycznych umiejętności wolontariackich, ale także zainicjowało pozytywne zmiany społeczne poprzez aktywne zaangażowanie seniorów.

Dzięki zdobytym umiejętnościom i wiedzy, seniorzy stali się bardziej gotowi do nie tylko korzystania z własnego doświadczenia, ale także do dzielenia się nim z innymi. To z kolei przyczyni się do tworzenia bardziej zaangażowanego społeczeństwa, gdzie różne pokolenia współpracują dla dobra lokalnej społeczności.

Wydarzenie, zorganizowane w ramach projektu "Młodzi w Sferze Działalności Społecznej", zgromadziło 20 uczestników, członków stowarzyszenia oraz osób spoza organizacji, zainteresowanych tematem szkolenia.

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page