top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraOgólnopolska Federacja Młodych - Dział PR

Szkolenie "Młodzi Aktywiści w Społecznościach Wiejskich”

Dnia 30 maja 2023 r. odbyło się szkolenie online, które przybliżyło młodym aktywistom w społecznościach wiejskich kluczowe narzędzia i umiejętności potrzebne do efektywnego wpływania na rozwój lokalnych społeczności. Spotkanie poprowadził doświadczony szkoleniowiec Pan Alex Szczyrba. Organizowane przez nas stowarzyszenie przy wsparciu firmy Catan sp. z o.o.

W trakcie szkolenia, Pan Alex Szczyrba skupił się na przekazywaniu młodym aktywistom nie tylko teoretycznej wiedzy, ale także praktycznych umiejętności niezbędnych do skutecznego działania na rzecz społeczności wiejskich. Podkreślił kluczową rolę młodych ludzi w rozwoju lokalnych inicjatyw, kładąc nacisk na ich zaangażowanie jako narzędzia do zmiany.

Jednym z głównych tematów szkolenia było zdolność analizy potrzeb społeczności. Uczestnicy dowiedzieli się, jak identyfikować priorytety i obszary wymagające interwencji. Pan Szczyrba przedstawił skuteczne metody planowania, wdrażania i zarządzania projektami społecznymi w kontekście społeczności wiejskich. Dodatkowo, omówił istotne kwestie dotyczące pozyskiwania finansowania dla tego typu przedsięwzięć.

Szkoleniowiec skoncentrował się również na budowaniu relacji i współpracy. Uczestnicy zdobyli umiejętności nawiązywania partnerskich stosunków z lokalnymi organizacjami, władzami, przedsiębiorcami i innymi interesariuszami. To kluczowe aspekty, które pozwalają na skuteczne osiąganie wspólnych celów i wpływanie na pozytywne zmiany w społecznościach wiejskich.

To wydarzenie, zorganizowane w ramach projektu "Młodzi w Sferze Działalności Społecznej" zgromadziło 20 osób, które nie tylko były członkami naszego stowarzyszenia, ale również osoby spoza organizacji zainteresowane tematem szkolenia.1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page