top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraOgólnopolska Federacja Młodych - Dział PR

Szkolenie "Budowanie Społeczności Lokalnej” Spotkanie, które Inspiruje do działania

Szkolenie "Budowanie Społeczności Lokalnej”  Spotkanie, które Inspiruje do działania

Dnia 16 stycznia 2023 roku, wirtualne przestrzenie platformy Google Meet stały się miejscem spotkania, które miało potencjał zmieniać społeczności lokalne na lepsze. Szkolenie pn. "Budowanie Społeczności Lokalnej" nie tylko dostarczyło uczestnikom wiedzy na temat rozwijania społeczności lokalnych, ale również zainspirowało do czynnego uczestnictwa w ich kształtowaniu. To wyjątkowe wydarzenie, poprowadzone przez doświadczonego szkoleniowca Pana Damiana Kasprzyckiego, było inicjatywą naszej organizacji we współpracy z firmą Catan sp. z o.o.

Szkolenie miało na celu zaadresowanie potrzeb osób, które pragną aktywnie zaangażować się w rozwijanie i wzmacnianie społeczności lokalnych. Dzięki formie zdalnej, uczestnicy mogli wziąć udział w spotkaniu bez konieczności fizycznej obecności, co z pewnością przyczyniło się do dostępności dla szerszego grona zainteresowanych.

Podczas spotkania, szkoleniowiec Pan Damian Kasprzycki skoncentrował się na przekazywaniu umiejętności i wiedzy niezbędnych do skutecznego wspierania, budowania oraz rozwijania społeczności lokalnych. Uczestnicy dowiedzieli się, jak kluczowe znaczenie mają te społeczności w życiu społecznym oraz jakie wyzwania i możliwości niesie za sobą ich aktywne kształtowanie.

Niezwykle istotnym elementem szkolenia było omówienie roli, jaką społeczności lokalne pełnią w życiu społecznym. Uczestnicy zdobyli wgląd w wyzwania, przed jakimi stoją społeczności lokalne, ale także zidentyfikowali szanse na ich pozytywny rozwój. Dzięki praktycznym wskazówkom, uczestnicy zostali wyposażeni w narzędzia niezbędne do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej, rozwiązywania lokalnych problemów oraz wpływania na pozytywny rozwój społeczności.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu "Młodzi w Sferze Działalności Społecznej" i zgromadziło 20 osób, które nie tylko były członkami naszego stowarzyszenia, ale również osoby spoza organizacji zainteresowane tematem szkolenia.
1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page