top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraOgólnopolska Federacja Młodych - Dział PR

Szkolenie "Aktywizm na Rzecz Seniorów: Wspieranie Wiekowych Społeczności"

Dnia 19 października 2023 r. nasze stowarzyszenie we współpracy z firmą Catan sp. z o.o. miało okazję do zorganizowania inspirującego szkolenia online pn. ”Aktywizm na Rzecz Seniorów: Wspieranie Wiekowych Społeczności”. Szkolenie odbyło się na platformie Google Meet i przeprowadził je Pan Alex Szczyrba.

Celem szkolenia było dostarczenie uczestnikom wiedzy i narzędzi niezbędnych do skutecznego aktywizowania seniorów, tworzenia przyjaznych środowisk dla osób starszych oraz budowania społeczności sprzyjających aktywności społecznej seniorów.

Podczas spotkania omówiono kontekst i specyfikę problemów, z jakimi seniorzy mogą się borykać. Przedstawiono również sposoby promowania aktywności społecznej wśród seniorów, przytaczając przykłady udanych programów aktywizacyjnych. Wartościową częścią szkolenia była edukacja na temat korzystania z nowych technologii przez seniorów, z uwzględnieniem korzyści i wyzwań związanych z integracją seniorów z cyfrowym światem.

Uczestnicy zdobyli także informacje na temat tego, jak wspierać seniorów w zdrowym stylu życia, a także zrozumieli psychospołeczne aspekty dbania o zdrowie psychiczne osób starszych. Spotkanie stanowiło również okazję do tworzenia konkretnych planów działań mających na celu budowanie silnych społeczności wiekowych.

Podczas szkolenia uczestnicy zdobyli wiedzę na temat różnorodnych metod promowania aktywności społecznej wśród seniorów. Szkolenie skłoniło ich do refleksji nad rolą społeczności lokalnych w wspieraniu seniorów, a także rozwinięcia umiejętności planowania działań, mających na celu budowanie silnych społeczności wiekowych.

Wydarzenie było częścią projektu “Młodzi w Sferze Działalności Społecznej” i zgromadziło 22 uczestników, zarówno członków stowarzyszenia, jak i z zewnątrz zainteresowanych tematem szkolenia.
2 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page